Samochody nowe

C5 Aircross

 

ULTRAKOMFORTOWY, MODUŁOWY SUV

 

Citroën prezentuje nowego C5 Aircrossa, prawdziwego SUV-a z dużymi kołami, zwiększonym prześwitem oraz designem podkreślającym solidność i siłę. To stuprocentowy Citroën o wyjątkowym charakterze i wyrazistych akcentach stylistycznych, takich jak panele Airbump®. Samochód jest wyposażony w duże koła o średnicy 720 mm, osłony progów i nadkoli oraz relingi dachowe. Ma prześwit wynoszący 230 mm i duże możliwości personalizacji. Nowy SUV Citroën C5 Aircross jest ambasadorem programu Citroën Advanced Comfort®. Ten najbardziej komfortowy SUV w segmencie oferuje dwa innowacyjne rozwiązania: zawieszenie z progressive hydraulic cushions® i siedzenia Advanced Comfort. Dzięki trzem niezależnym, przesuwanym i składanym siedzeniom z regulowanymi oparciami w drugim rzędzie nowy SUV Citroën C5 Aircross jest najbardziej modułowym i przestronnym samochodem w segmencie SUV. Bagażnik o pojemności od 580 do 720 l wyznacza nowy standard w swojej kategorii. Ten SUV nowej generacji może być wyposażony w 20 systemów wspomagających prowadzenie i sześć technologii usług towarzyszących.

 

 

DESIGN

 

Charakter pełen odwagi i ekspresji

Samochód ma długość 4,50 m i wyróżnia się mocnym, dynamicznym i jednocześnie powściągliwym charakterem. To prawdziwy powiew świeżości w segmencie SUV. Samochód przyciąga wzrok dzięki szerokiemu, wyrazistemu przodowi, wysoko poprowadzonej, wyrzeźbionej masce, płynnym liniom bocznym, podkreślonym charakterystycznymi dla marki panelami Airbump®, dużym kołom o średnicy 720 mm, prześwitowi wynoszącemu 230 mm, osłonom progów i nadkoli oraz stylowym, dwukolorowym relingom dachowym. Nowy SUV Citroën C5 Aircross jest wyposażony w panoramiczny dach szklany. Zintegrowana powierzchnia przeszklona 360° otaczająca nadwozie podkreśla stylistyczny efekt "pływającego dachu" i charakterystyczny chromowany akcent w kształcie litery "C", sugerujący nadzwyczajną przestronność wnętrza. Solidny, szeroki i wysoki tył kryje obszerny bagażnik o pojemności od 580 do 720 l. Każda z lamp tylnych składa się z czterech zaokrąglonych modułów świetlnych led.

 

30 konfiguracji nadwozia, 5 wersji wykończenia wnętrza

Nowy SUV Citroën C5 Aircross oferuje duże możliwości personalizacji dzięki 30 dostępnym konfiguracjom wyglądu zewnętrznego: 7 kolorom nadwozia (Polar White, Pearl Black, Platinum Grey, Steel Grey, Volcano Red, Tijuca Blue, Opalescent White) i trzem pakietom kolor (Anodised Silver, Anodised White i Anodised Red). Dodatkowo dach może być polakierowany w kolorze Pearl Black.

Wygląd wnętrza to kolejne pole personalizacji. Wybierz jedną z pięciu dostępnych wersji wykończenia, łączących odpowiednie doświetlenie kabiny, przyjazny klimat i wyrafinowany styl. Oprócz konfiguracji standardowej można zdecydować się na jedną z czterech wersji opcjonalnych: Wild Grey, Metropolitan Beige, Metropolitan Grey i Hype Brown. Każda z nich jest wyposażona w fotele Advanced Comfort.

 

 

KOMFORT

 

Zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi

Wyjątkowo komfortowe zawieszenie nowego SUV-a Citroën C5 Aircross to rozwiązanie dostępne wyłącznie w samochodach marki. Ta innowacyjna konstrukcja doskonale absorbuje mniejsze i większe nierówności nawierzchni, dając pasażerom wrażenie delikatnego unoszenia się nad drogą. Zachowuje przy tym wzorowe właściwości dynamiczne i zapewnia kierowcy pełną kontrolę nad samochodem. Konwencjonalny układ jezdny składa się z amortyzatora, sprężyny i mechanicznego ogranicznika. Zawieszenie z progressive hydraulic cushions® dodatkowo wprowadza dwa hydrauliczne ograniczniki po obu stronach amortyzatora. Jeden z nich odpowiada za sprężanie, drugi − za rozprężanie. Przy dużym skoku zawieszenia system spowalnia jego ruch eliminując efekt nagłego dobicia. Przy niewielkim skoku zawieszenia rozwiązanie znacząco poprawia skuteczność tłumienia nierówności, wywołując efekt podróżowania "latającym dywanem".

 

Doskonała izolacja akustyczna. Jak w kokonie!

Nowy SUV Citroën C5 Aircross został zaprojektowany tak, by odizolować pasażerów od uciążliwych hałasów płynących z zewnątrz. Odgłosy toczenia czy hałas wynikający z opływu powietrza wokół samochodu zostały zredukowane do minimum dzięki zastosowaniu podwójnych laminowanych szyb przednich z filtrem akustycznym i warstwą izolacyjną. Dzięki temu pasażerowie mają wrażenie podróżowania w chroniącym ich przed hałasem kokonie. Szczególną uwagę poświęcono odpowiedniemu wygłuszeniu przedziału silnika. Aby zapewnić pasażerom maksymalny komfort podróżowania, nowego Citroëna C5 Aircross wyposażono w system oczyszczania powietrza w kabinie AQS (air quality system). Układ weryfikuje jakość powietrza płynącego z zewnątrz, filtruje je i automatycznie dostosowuje tryb pracy systemu wentylacji kabiny samochodu do warunków.

 

Siedzenia advanced comfort

Fotele nowego SUV-a Citroën C5 Aircross mają szerokie siedziska i oparcia, wywołujące skojarzenia z designem mebli. Innowacyjna konstrukcja, łącząca gęstą piankę w centralnej części siedziska ze strukturalną pianką o grubości 15 mm na jego powierzchni, zapewnia odpowiednią miękkość i doskonalą stabilność ciała podczas jazdy bez efektu zapadania się w fotelu. Przednie fotele w nowym SUV-ie Citroën C5 Aircross mają regulację wysokości, ich zagłówki można regulować na wysokość i głębokość. Są podgrzewane i mają funkcję wielopunktowego masażu. Kierowca i pasażer mogą za pośrednictwem ekranu dotykowego wybrać jeden z pięciu dostępnych programów, łączących masaż odcinka lędźwiowego, pleców i ramion.

 

Najbardziej modułowy SUV w segmencie

Dzięki trzem niezależnie regulowanym fotelom w drugim rzędzie nowy SUV Citroën C5 Aircross wyznacza nowy standard modułowości w segmencie. Każdy fotel ma identyczną szerokość oraz regulację wzdłużną w zakresie 150 mm, która pozwala na zwiększanie miejsca na nogi dla pasażerów lub przestrzeni bagażowej w zależności od potrzeb. Oparcia foteli można ustawić w jednej z pięciu pozycji. Po ich złożeniu uzyskuje się idealnie płaską podłogę, której wysokość można ustawić w jednej z dwóch pozycji. Nowy SUV Citroën C5 Aircross jest również wyposażony w wiele schowków, w tym duży chłodzony schowek w podłokietniku centralnym, schowek przed pasażerem czy szerokie kieszenie w drzwiach. Przed konsolą centralną znajduje się duża przestrzeń, w której zainstalowano indukcyjną ładowarkę smartfona.

 

 

SILNIKI

 

Nowa automatyczna skrzynia biegów EAT8 nowe silniki spełniające normę euro 6.2

Nowy SUV Citroën C5 Aircross korzysta z gamy wydajnych i mocnych silników spełniających normę euro 6.2. Jednostki napędowe współpracują z sześcioprzełożeniową skrzynią manualną lub ośmioprzełożeniową przekładnią automatyczną. Dostępne konfiguracje: 2 silniki benzynowe: 1.2 PureTech 130 S&S BVM6 i 1.6 PureTech 180 S&S EAT8 oraz 3 silniki Diesla: 1.5 BlueHDi 130 BVM6 S&S, 1.5 BlueHDi 130 S&S EAT8 i 2.0 BlueHDi 180 S&S EAT8 samochód jest wyposażony w najnowszą wersję ośmioprzełożeniowej automatycznej skrzyni biegów EAT8 (Efficient Automatic Transmission) z funkcją Shift and Park by Wire, zapewniającą jeszcze wyższy komfort i wydajność. Zużycie paliwa jest o 7% niższe w porównaniu do sześcioprzełożeniowej skrzyni dzięki zastosowaniu dwóch dodatkowych biegów. Zmiana przełożeń jest w związku z tym zoptymalizowana i bardziej płynna.

 

 

TECHNOLOGIE

 

6 technologii usług towarzyszących

8'’ tablet z ekranem dotykowym, który można personalizować, oferujący dostęp do multimediów, telefonu, ustawień klimatyzacji i nawigacji, funkcja Mirror Screen, Citroën Connect NAVi... Nowy SUV Citroën C5 Aircross oferuje pasażerom szereg intuicyjnych rozwiązań z najwyższej technologicznej półki, dzięki którym korzystając z samochodu nie muszą opuszczać cyfrowego świata. Citroën Connect BOX (połączenie alarmowe i assistance z lokalizacją), ładowarka indukcyjna smartfona i ConnectedCam Citroën™ dopełniają bogatą ofertę usług towarzyszących.

 

Highway driver assist

Ten system to pierwszy krok w stronę autonomicznej jazdy. Układ utrzymuje prędkość, trajektorię i pozycję samochodu w granicach pasa ruchu. Korzysta z adaptacyjnego tempomatu z funkcją stop&go, która pozwala na całkowite zatrzymanie i ponowne ruszenie z miejsca w zależności od pozycji samochodu znajdującego się z przodu.

System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości

System informuje kierowcę o obowiązującym ograniczeniu prędkości. Gdy kamera wykryje znak ograniczenia, wyświetla odpowiedni komunikat. Kierowca wykonując jeden prosty ruch może ustawić wskazaną prędkość w tempomacie lub ograniczniku prędkości. System również rozpoznaje znaki stop oraz sygnalizujące drogę jednokierunkową i koniec ograniczenia prędkości, po czym wyświetla je na zestawie wskaźników.

 Pomiary zgodne z procedurą WLTP: Zużycie paliwa od 5,02 do 8,02 w cyklu mieszanym zgodnie z procedurą WLTP (l/100 km). Emisja CO2 (w cyklu mieszanym) WLTP: od 131,58 do 180,9 (g/km).

ZACHORSCY Józefów 26

Nous localiser

Calculer l'itinéraire